עושים את התקשורת

חברי רשת הבוגרים של לינק20? מפעילים עמותה?רוצים לחדד את ההופעות שלכם בתקשורת? רוצים ללמוד כייצד יוצרים יח”צ בלי חברת יח”צ? אנחנו שמחות להזמינכם לקחת חלק בסדנת תקשורת ייחודית, שתתקיים במסגרת פעילות רשת הבוגרים, עבור בוגרי רשת הבוגרים בלבד. הסדנה בנויה מארבעה מפגשים אשר יתקיימו בזום והיא מורכבת משילוב של מגוון הרצאות ותרגולים אישיים וקבוצתיים, אשר יועברו ע”י מרצים ומנחים מהשורה הראשונה, המגיעים מתחום הסטורי טלינג, תקשורת ודוברות.
מה בסדנה?


איזה מין סיפור מעניין את התקשורת ואיך הופכים את שלי לכזה? אסף ליברמן- עיתונאי, מגיש תוכנית רדיו יומית לצדו של קלמן ליבסקינד בכאן ב’. לפני כן הגיש את “בוקר טוב ישראל” של גלי צה”ל. מרצה בבית הספר לתקשורת של אוניברסיטת אריאל.

הכנה לראיון- מה עושים עם דף מסרים ואיך עומדים בלחץ?
סטוריטלינג ושפת גוף, חידוד מסרים בתוך הסיפור שלי, הגשה והחיבור לדבר רחב וגדול יותר. 
 עמרי אביאסף- שותף ויועץ בכיר בחברת הייעוץ QUTRO מלווה את האגונים הגדולים בארץ ובעולם בעולמות של תקשורת בינאישית והעברת מסרים אפקטיבית.

עמידה מול מצלמה וראיונות תקשורת טלוויזיוניים גילי שנהר- שירת בשירות סדיר במשך 27 שנה והשתחרר בדרגת אל”מ בשנת 2003. במסגרת תפקידו בצה”ל שימש בתפקידי פיתוח והסברה רבים בפיקוד העורף, בין השאר כמסביר לציבור במבצע צוק איתן. מאחוריו שעות רבות של ראיונות בכלי התקשורת וניסיון רב.

לשמור על המאבק בכותרות לי ירון- כתבת הרווחה והפנים של עיתון הארץ, מפרסמת תחקירים בנושאים חברתיים  כמו מחדל תאונות הבנייה, זכויות הקהילה הלהט”בית, אפליית נשים, מבקשי המקלט ואנשים עם מוגבלויות. בשנתה הראשונה בתפקיד, עיתון “הארץ” הפך למוביל בסיקור הרווחה  בכך שהציג פי 5 יותר כותרות בנושאי רווחה מהמתחרים.

איך יוצרים יח”צ בלי חברת יח”צ דרור שדות- מיוזמות השביתה ההיסטורית במשק הישראלי “אני אישה, אני שובתת” דוברת שלל מאבקים חברתיים ופוליטיים.

כמה מפגשים כוללת הסדנה?

הסדנה כוללת ארבעה מפגשי זום.
מפגש ראשון: 15.11.20 בשעות 17:00-20:00
מפגש שני: 29.11.20 בשעות 17:00-20:00
מפגש שלישי: 13.12.20 בשעות 17:00-20:00
מפגש רביעי: 27.12.20 בשעות 17:00-20:00

מה הם תנאי ההשתתפות?


·        בוגר או בוגרת של אחת מתוכניות המנהיגות של לינק20;
·        התחייבות להשתתפות בכל המפגשים, אין אפשרות להגיע לחלק מהמפגשים;
·        מספר המקומות מוגבל;

 

National Leadership Program

LINK20’s national leadership program is designed for current LINK20 members from all over the US. Members get together for a 4-day program that covers topics such as leadership, storytelling, and social media. This program has previously been held in person and online.

Partners:

how many days is the program?

The program lasts 4 days.

is the program fully accessible for all disabilities?

Yes! All of LINK20 program are fully accessible for all disabilities!

How do I register for the program?

The program is open to LINK20 members who have displayed leadership within the movement in the past and present.

LINK20@MIT

LINK20@MIT Leadership in the Digital Age program is a collaboration of the Ruderman Family Foundation’s LINK20 and MIT Sloan School of Management. This unique program equips influencers with theories and strategies in the areas of digital leadership, networking an entrepreneurship to become high impact social influencers. The first cohort of the program took place in May 2019. 27 influencers from 6 different countries were chosen to participate in the program in a six-month admissions process. Taught by MIT Sloan faculty, the program focused on leadership strategies, best practices, and social media best practices. It provided participants with tools to help them become high impact social influencers.

Partners

Hםw many days is the program?

The program usually lasts 4-5 days and has taken place in Boston, MA and over Zoom during the pandemic.

how many people?

We aim to have 25 influencers from around the world join us for the MIT program.

LINK20@MIT

LINK20@MIT Leadership in the Digital Age program is a collaboration of the Ruderman Family Foundation’s LINK20 and MIT Sloan School of Management. This unique program equips influencers with theories and strategies in the areas of digital leadership, networking an entrepreneurship to become high impact social influencers. The first cohort of the program took place in May 2019. 27 influencers from 6 different countries were chosen to participate in the program in a six-month admissions process. Taught by MIT Sloan faculty, the program focused on leadership strategies, best practices, and social media best practices. It provided participants with tools to help them become high impact social influencers.

Partners

Hםw many days is the program?

The program usually lasts 4-5 days and has taken place in Boston, MA and over Zoom during the pandemic.

how many people attend?

We aim to have 25 influencers from around the world join us for the MIT program.

How do I apply?

The application usually opens in the end of August of the year before the program is to take place. It will be posted here and you can also apply at https://lead20mit.rudermanfoundation.org/

לינק לכנסת

תכנית התמחות ייחודית, המיועדת לסטודנטים עם מוגבלות שיוכלו להתנסות ולהתמחות בעשייה המגוונת במשרדים של חברי הכנסת. משתתפי התכנית יזכו להכיר לעומק את עבודת הכנסת, ולהשתלב במוקדי קבלת ההחלטות בישראל, תוך חיזוק יכולת המנהיגות שלהם במרחב הציבורי והפוליטי. במהלך התכנית המשתתפים זוכים להיחשף ולקחת חלק בפעילות הפרלמנטרית: לעבוד בצמוד ליועצים ולדוברים של חברי הכנסת, וללוות את ההחלטות הנוגעות לקביעת מדיניות. התכנית מקנה כלים וניסיון מקצועי בהתאם ליכולות ולנטיות של המשתתפים.

התוכנית בתמיכת:

איך זה עובד?

תכנית LINK_בכנסת היא תכנית התמחות ייחודית, המיועדת לסטודנטים עם מוגבלות בלבד שמאפשרת הזדמנות להשתלבות ועשייה במשרדי חברי הכנסת. על המתמחים להיות סטודנטים במוסד לימודים אקדמי באופן פעיל. ההתמחות כוללת 240 שעות התמחות שנתיות ומלגה בסך 10,000 ש”ח. 

אישור ההתמחות מותנה בראיון קבלה, באישור המוסד האקדמי ובאישור הכנסת.

האם אצטרך להגיע לכנסת?

התכנית אכן כוללת הגעה לכנסת שכן שם הם מתרחשת הפעילות הפרלמנטרית ומשם כמובן מתנהלות גם לשכות חברי הכנסת.

האם אוכל לבחור אצל איזה ח”כ להתמחות?

אנחנו שואפים שכל אחת ואחד מהמתמחות שלנו יתמחו היכן שהם/הן מרגישים בנוח ולכן ננסה להתאים בין רצונות הסטודנטים במידה מסויימת ללשכת ח”כ להתמחות.

האם ניתן להמשיך ולעבוד בלשכה בה התמחיתי?

המשך העבודה בלשכה של חבר כנסת לאחר תום תקופת ההתמחות בהחלט יכולה להתרחש אך היא אינה נוגעת ותלויה בתכנית של לינק 20. בתום תכנית ההתמחות המסגרת והפעילות שאנו מספקים למתמחים שלנו מסתיים ועל כן המשך העסקה, אם יהיה כזה, הוא בין המתמחה ללשכה בה פעל באופן עצמאי.

תכנית ארצית

תכנית המנהיגות הארצית של לינק 20 היא תכנית הכשרה למנהיגות בעידן דיגיטלי, שמתמקדת בטיפוח וחיזוק קולם והשפעתם של צעירים – עם וללא מוגבלות בגילאי 20-35. התכנית כוללת מתן כלים לחיזוק מנהיגות, יזמות ואקטביזם, לצד הכשרה אינטנסיבית עם מיטב אנשי המדיה והתוכן בארץ. ההכשרה כוללת בנייה של קמפיין ציבורי אפקטיבי שיפורסם ויופץ בפלטפורמות הדיגיטליות השונות של לינק 20. ההרשמה לשנת 2020-2021 נסגרה! הרשמה למחזור הבא תיפתח בקיץ 2021.

שותפים לתוכנית:

כמה מפגשים כוללת התכנית?

התכנית הארצית של לינק 20 כוללת סך הכל 10 ימי הכשרה. ארבעה סמינרים הכוללים לינה (לרוב בימי חמישי- שישי), סמינר האקטון אחד של 3 ימים רצופים (רביעי- שישי) ועוד מפגש יום אחד בודד ללא לינה. התכנית אינטנסיבית מאד וכוללת הרצאות, דיונים והתנסות מעשית בבניית קמפיינים דיגיטליים.

תאריכי מחזור ד’ 2020-2021

  • מפגש ראשון פתיחת תכנית- 29-30.10.2020 (כולל לינה)
  • מפגש שני- 26.11.2020 (מפגש ללא לינה)
  • מפגש שלישי- 7-8.1.2021 (כולל לינה)
  • מפגש רביעי (האקטון)- 10-12.2.2021 (כולל לינה)
  • מפגש חמישי מסכם: 18-19.3.2021 (כולל לינה)

האם התכנית מונגשת?

כן! כל התכניות של לינק 20 מונגשות ב-100% לכל סוגי המוגבלויות. אנו עורכים מפגשים במקומות נגישים פיזית ודואגים לתרגום לשפת הסימנים ומתמללת בכל מפגש. חשוב לציין בשלב המיונים לתכנית את ההנגשות הנדרשות לכם על מנת שנוכל להיערך לדברים מראש.

האם השתתפות בתכנית כרוכה בתשלום?

התכנית כרוכה בתשלום סמלי בלבד הנועד להבטיח את מחויבותם של מי שנרשמים לתכנית על סך 250 ש”ח שיועברו בצ’ק או במזומן בסמינר הפתיחה לתכנית.

האם ישנה נוכחות חובה בכל מפגשי התכנית?

המתקבלים לתכנית נדרשים למלא טופס הצהרה בו הם מתחייבים להגיע לכל מפגשי התכנית כדי לקבל תעודת סיום בסוף התכנית. עם זאת, אנו מבינים כי החיים מזמנים דברים ולכן מותר להיעדר עד 20 שעות בלבד מסך התכנית בשל סיבות מוצדקות. חיסור של יותר מ 20 שעות יביא להדחה מהתכנית. 

מהם שלבי תהליך המיון לתכנית?

תהליך המיון כולל כמה שלבים:

  1. מילוי טופס שאלון ראשוני כאן למטה בקישור- שנוכל להכיר אתכם יותר לעומק
  2. מועמדים שעברו את טופס השאלון הראשוני מקבלים משימת בית הכוללת שימוש בכישורי דיגיטל בסיסיים
  3. לאחר מכן, מועמדים שעברו את משימת הבית יזומנו לראיון אישי פרונטלי של כ- 30 דק’ עם צוות לינק 20, להיכרות מעמיקה יותר.
  4. מבין כלל המרואיינים יבחרו בין 25-30 משתתפי התכנית למחזור הנוכחי.

שיבולינק

תכנית שיבולינק מציעה הזדמנות ייחודית לצעירים – עם וללא מוגבלות – המשתתפים במכינות קדם-צבאיות, ומעוניינים להתנסות בהובלת תהליכי שינוי חברתי במהלך שנת המכינה. הפרויקט הוא שיתוף פעולה של לינק20 עם תכנית “שיבולים” של מועצת המכינות הקדם צבאיות, ומטרתו להגביר את המודעות לשילוב אנשים עם מוגבלות בכל תחומי החברה. חברי מחזור א’ של התכנית יזמו את הקמפיין זכותי לשירות משמעותי, שבעקבותיו הוזמנו חברי הקבוצה למפגש עם ראש אכ”א. חברי מחזור ב’ בחרו החניכים לעורר שיח ציבורי סביב נושא הנגשת מסלולי טיולים בקמפיין שנקרא הטבע שלי לא מוגבל, ומשתתפיו זכו לדבר על הנושא בתכנית העולם הבוקר בערוץ 13. חברי מחזור ג’ הצטרפו לקמפיין של הנגשת תחבורה ציבורית לאנשים עם מוגבלות ויצרו קמפיין שמדבר מהניסיון האישי שלהם.

התכנית בתמיכת

אז מה קורה בתכנית?

בכל מחזור נבחרים בין 15-17 צעירים עם וללא מוגבלות ממכינות שונות בארץ שנפגשים יחד ל 5 מפגשים בהם לומדים להניע שינוי חברתי דרך פלטפורמות דיגיטליות. הקבוצה חושבת יחד על רעיון שמעניין אותה והם פועלים לשינוי מדיניות או שינוי אזרחי כלשהו. התכנית היא במסגרת המכינה הקדם צבאית.

האם התכנית נגישה?

התכנית אכן מונגשת לכל סוגי המוגבלויות. במידת הצורך נוכל לספק תמלול ותרגום לשפת סימנים במהלך המפגשים, כמו כן המפגשים יתקיימו במקומות נגישים פיזית.

האם אוכל לבחור במה יתרכז הקמפיין?

בהחלט, ואנו מברכים על כך שהקמפיין יתרכז בסוגייה העולה מתוך המפגשים בין הצעירים עם וללא מוגבלות ומתוך החיים עצמם.

לוקאלינק

על מנת לבסס את התנועה, להצמיח אותה מלמטה למעלה ולהישאר מחוברים לשטח, פיתחנו תכניות הכשרה ייחודיות שמתמקדות ביצירת שינוי ברמה המקומית והאזורית. תכנית לוקאלינק מבוססת על ההנחה, כי כל קהילה יודעת הכי טוב מהם צרכיה ולכן ראוי שהיא זו שתקבע כיצד יש לפעול. במסגרת התכנית, המשתתפים מחזקים את מיומנויות המנהיגות והיזמות האישית שלהם, רוכשים כלים לשינוי חברתי ברמה הלוקאלית ועוברים הכשרה לבניית קמפיין דיגיטלי שיעלה ברשתות החברתיות השונות: קביעת יעדים ומטרות, התאמת אסטרטגית פעולה שתתאים לשינוי אליו הם מייחלים, יצירת שיתופי פעולה, והפקה מלאה של הקמפיין מתחילתו ועד סופו. מטרת התכנית היא לטפח דור חדש של אקטיביסטים חברתיים ומנהיגים צעירים, עם וללא מוגבלות, שיפעלו ברמה המקומית והאזורית, ייזמו פרויקטים לקידום השתלבותם של אנשים עם מוגבלות בקהילה ובחברה, וכן יקדמו ויובילו שינוי עמדות חיובי כלפי אנשים עם מוגבלות.

שותפים לתוכנית

האם ניתן להשתתף בתכנית בכל מקום בארץ?

תכנית לוקאלינק שואפת להגיע לכל ישוב בישראל, וכך לתת הזדמנות לכל אחת ואחד מכל אזור להשתתף בתכניות המנהיגות שלנו. עם זאת, כיוון שמטרת התכנית לעודד פעילים חברתיים לפעול באזור מגוריהם, אנו ממליצים בחום לכל אחת ואחד להצטרף לקבוצה בנפתחת באזור מגוריו/יה.

מה קורה בתום סיום התכנית?

בוגרי התכנית הופכים לחלק בלתי נפרד מרשת הבוגרים של לינק 20. במסגרת זו, הם יכולים לקדם סוגיות הקרובות לליבם באמצעות קמפיינים ופעילות של התנועה. כמו כן, הפעילים יכולים להמשיך לפעול ברמה המקומית והאזורית ולהניע לשינוי חברתי רחב היקף באזור מגוריהם.

האם אוכל להשתתף בתכנית אחרת של לינק 20 לאחר מכן?

בוודאי!