שיבולינק

תכנית שיבולינק מציעה הזדמנות ייחודית לצעירים – עם וללא מוגבלות – המשתתפים במכינות קדם-צבאיות, ומעוניינים להתנסות בהובלת תהליכי שינוי חברתי במהלך שנת המכינה. הפרויקט הוא שיתוף פעולה של לינק20 עם תכנית “שיבולים” של מועצת המכינות הקדם צבאיות, ומטרתו להגביר את המודעות לשילוב אנשים עם מוגבלות בכל תחומי החברה. חברי מחזור א’ של התכנית יזמו את הקמפיין זכותי לשירות משמעותי, שבעקבותיו הוזמנו חברי הקבוצה למפגש עם ראש אכ”א. חברי מחזור ב’ בחרו החניכים לעורר שיח ציבורי סביב נושא הנגשת מסלולי טיולים בקמפיין שנקרא הטבע שלי לא מוגבל, ומשתתפיו זכו לדבר על הנושא בתכנית העולם הבוקר בערוץ 13. חברי מחזור ג’ הצטרפו לקמפיין של הנגשת תחבורה ציבורית לאנשים עם מוגבלות ויצרו קמפיין שמדבר מהניסיון האישי שלהם.

התכנית בתמיכת

אז מה קורה בתכנית?

בכל מחזור נבחרים בין 15-17 צעירים עם וללא מוגבלות ממכינות שונות בארץ שנפגשים יחד ל 5 מפגשים בהם לומדים להניע שינוי חברתי דרך פלטפורמות דיגיטליות. הקבוצה חושבת יחד על רעיון שמעניין אותה והם פועלים לשינוי מדיניות או שינוי אזרחי כלשהו. התכנית היא במסגרת המכינה הקדם צבאית.

האם התכנית נגישה?

התכנית אכן מונגשת לכל סוגי המוגבלויות. במידת הצורך נוכל לספק תמלול ותרגום לשפת סימנים במהלך המפגשים, כמו כן המפגשים יתקיימו במקומות נגישים פיזית.

האם אוכל לבחור במה יתרכז הקמפיין?

בהחלט, ואנו מברכים על כך שהקמפיין יתרכז בסוגייה העולה מתוך המפגשים בין הצעירים עם וללא מוגבלות ומתוך החיים עצמם.